Skip to content

تشریح جزئیات همکاری صندوق نوآوری با شتابدهنده‌های دانش بنیان در سال جاری

در نشست صندوق نوآوری و شکوفایی با شتابدهنده‌ها صورت گرفت؛

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر سیاوش ملکی‌فر در نشست این صندوق با شتابدهنده‌های دانش بنیان بیان کرد: با توجه به اینکه افراد ناشناخته بسیاری در کشور وجود دارند که از ایده، پتانسیل‌ و توانایی‌های بالایی برخوردارند و برای شتابدهنده‌ها هزینه‌بر است که بخواهند توانایی این افراد را احصا و ارتقاء بخشند، صندوق نوآوری با حمایت‌های خود کمک می‌کند تا این افراد که از ایده‎‌ها و طرح‌های نو برخوردارند به شتابدهند‌ها متصل شوند.
وی با بیان اینکه رویداد «پیوند» که به همین منظور برگزار می‌شود، در سال جاری متفاوت‌تر از سال گذشته برگزار خواهد شد، افزود: هدف گرفتن دانشگاه‌های کشور و بهره‌مندی از ظرفیت‌های آن‌ها را در برگزاری رویداد «پیوند» پیشنهاد کرده‌ایم که در این صورت شتابدهنده‌ها می‌توانند به دانشگاه‌ها ورود پیدا کنند.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی بیان کرد: حق‌الزحمه جلسات منتورینگ و سایر فعالیت‌هایی که با حضور شتابدهنده‌ها در داخل دانشگاه‌ها برگزار شود را «کارن کراد» پرداخت خواهد کرد. 
ملکی‌فر در ادامه اظهارکرد: شتابدهنده‌ها می‌توانند تا پایان خرداد ماه با 20 تیمی که توسط کارگزار مربوطه از استان‌های سمنان، کرمان و قزوین معرفی شده‌اند تا سقف 50 درصد سرمایه‌گذاری کنند.